Asistenční pejsek pro Radka Procházku

Radeček Procházka přišel předčasně na svět v roce 2013 akutním císařským řezem pro hrozící nedostatek kyslíku v děloze. Vážil jen něco málo přes dvě kila, ale jinak se zdálo, že se má čile k světu. První varovné signály se začaly objevovat, když byly chlapečkovi dva měsíce. Byl velmi plačtivý, neustále napínal nožičky a prohýbal se do „luku“. I přes doporučené cvičení Vojtovou metodou se jeho motorický vývoj výrazně opozdil. Po návštěvě neurologa, v Radečkových devíti měsících, byla poprvé zmíněna možnost poruchy DMO – triparézy s levostrannou převahou. Ta byla definitivně diagnostikována, když byly chlapci dva roky. Triparéza postihla obě spodní končetiny a levou horní a způsobila výrazná pohybová omezení. Jedinou efektivní léčbou je každodenní cvičení jak doma, tak s terapeuty. A také spousta víry a naděje. Tu Radečkovi rodiče naštěstí neztrácejí a sám Radeček je velký bojovník. Díky tomu se dnes dokáže pohybovat s podporou chodítka.

Chlapci by pomohl mimo jiné asistenční pejsek, který by byl jeho věrným parťákem a kromě fyzické pomoci by mu nahradil chybějící kamarády. Právě na koupi pejska bychom chtěli v rámci nadačního fondu finančně přispět, a to ve spolupráci s o. p. s. Pomocné tlapky.

Rádi byste projekty našeho fondu podpořili? Pak není nic jednoduššího než přispět libovolnou finanční částkou na transparentní účet č. 2113891822/2700. Děkujeme!