Na návštěvě ve Vlčicích

V září loňského roku náš nadační fond finančně podpořil Domov pro seniory Vlčice. Přispěli jsme na pořízení mobilního sprchového systému, který je určen pro přímou hygienu osob ležících na lůžku. Systém je v domově už několik měsíců v provozu a my jsme se vydali do Vlčic na krátkou návštěvu.

Paní ředitelka Eva Herinková nám spolu s milou paní ošetřovatelkou vysvětlily praktické užití systému. Přístroj se používá přímo na pokojích, přičemž klient je při sprchování položen do speciální mycí vany. Systém má k dispozici také odsávání, které v procesu ihned odstraní přebytečnou vodu. Po použití je přístroj vždy vyčištěn a vydesinfikován. V současné době systém využívá šest obyvatel domova a jak oni, tak ošetřovatelé si ho nemůžou vynachválit. „Je to obrovská pomoc a ulehčení. Klienti jsou opravdu v kontaktu s vodou, navíc nemusíme nikoho nikam převážet, celou proceduru provedeme rovnou na pokoji,“ uvedla paní ošetřovatelka.

Celková cena přístroje byla cca 194 000 Kč, naše nadace přispěla částkou 132 935 Kč.

Jsme moc rádi, že jsme mohli DPS Vlčice, který obětavě a s upřímným zápalem pečuje o seniory, podpořit.

Rádi byste projekty našeho fondu podpořili? Pak není nic jednoduššího než přispět libovolnou finanční částkou na transparentní účet č. 2113891822/2700. Děkujeme!