Zakoupili jsme matrace do DPS Vlčice

Domov pro seniory ve Vlčicích poskytuje už 30 let služby pobytové sociální péče osobám se sníženou soběstačností a náš nadační fond s ním spojil síly už podruhé. V roce 2021 náš příspěvek putoval na pořízení mobilního sprchového systému, který je určen pro přímou hygienu osob ležících na lůžku. Nyní jsme pro změnu přispěli na zakoupení speciálních antidekubitních matrací.

Opět jsme se setkali s ředitelkou domova Evou Svobodovou Herinkovou, která nám spolu s vrchní sestrou Miluší Valešovou Bartošovou popsala, k čemu přesně taková pomůcka slouží. Jedná se o velmi kvalitní aktivní matrace CuroCell švédského výrobce Care of Sweden, které slouží především trvale ležícím pacientům. Jejich hlavním účelem je zabránit tvorbě dekubitů – proleženin – vznikajících v případě, že pacient leží stále v jedné pozici a sám není schopen se pravidelně přetáčet.

„Vzali jsme jednu matraci na zkoušku k paní, která měla po operaci bolavý nehybný kyčel, a ta byla moc spokojená. Na to konto jsme jich začali postupně objednávat více a dnes jich máme celkem devět,“ prozradila paní ředitelka. „Předchozí antidekubitní matrace, které jsme měli k dispozici, nebyly tak komfortní a hlavně jejich motůrek, jenž pohání nafukování matrace, byl poměrně hlučný. O matraci CuroCell naopak skoro nevíme, pracuje velmi tiše.“ Dynamický režim matrace navíc umožňuje střídání tlaků pod ležícím tělem na různých místech.

Cena jedné matrace se pohybuje kolem 40 000 Kč. Náš fond přispěl na zakoupení šesti kusů. Doufáme, že budou dlouho a dobře sloužit!

Nákladnost projektu: 239 940 Kč

 

Rádi byste projekty našeho fondu podpořili? Pak není nic jednoduššího než přispět libovolnou finanční částkou na transparentní účet č. 2113891822/2700. Děkujeme!