Podpořili jsme Pavla Vrbu

Pavel Vrba žil život jako každý jiný. Měl práci, která ho naplňovala, rád jezdil na horském kole a jeho největší srdeční záležitostí bylo hrání na bubny v metalové kapele. To vše se změnilo osudného červencového úterý roku 2021. Při prořezávání ovocného stromu spadnul ze žebříku a prakticky ihned ochrnul na dolní končetiny. Po dvou operacích bederní páteře ve fakultní plzeňské nemocnici byl verdikt lékařů zdrcující: „Už nikdy nebudete chodit.“

Jeden jediný moment vzal Pavlovi vše, co měl rád – práci, kapelu a ničím nelimitovaný pohyb pro aktivní styl života. Následoval pobyt na spinální jednotce v pražském Motole a poté čtyři měsíce v rehabilitačním ústavu v Kladrubech, kde také pomalu přijímal novou životní roli. Na jaře roku 2022 se zúčastnil pětidenního cyklovýletu od Centrum Paraple, kde si poprvé vyzkoušel handbike s elektrickým pohonem a jízda na něm ho nadchla. Vrátit se k aktivnímu, sportovnímu stylu života, to je to, co by si moc přál.

Pavlovi jsme přispěli 150 000 Kč na nákup vlastního handbiku, s nímž bude moct brázdit kopce Šumavy. Pavle, ať to dobře jezdí, a držíme palce!

Rádi byste projekty našeho fondu podpořili? Pak není nic jednoduššího než přispět libovolnou finanční částkou na transparentní účet č. 2113891822/2700. Děkujeme!