Podpora pro Fandu Taubera

Františkovi bohužel osud nedal do vínku tolik zdraví, kolik by si zasloužil. I přes bezproblémové těhotenství matky měl těžkou cestu na svět. Hned po pár vteřinách na světě ho museli lékaři resuscitovat. Části mozku se nedostával kyslík. Z porodnice ho nicméně propustili jako zdravé dítě a jeho maminka si až později začala všímat nedostatků v jeho vývoji. Když bylo Františkovi devět měsíců, podstoupil magnetickou rezonanci, při níž se zjistilo, že má odumřelou čtvrtinu mozku, a byla diagnostikována DMO – pravostranná hemiparéza (ochrnuté levostranné končetiny). Odstartoval kolotoč intenzivního cvičení, lázní a terapií a díky tomu Fanda překonal původní prognózu lékařů, kteří ho klasifikovali jako nemohoucího ležáka, začal chodit, a nedávno dokonce i mluvit.

Fanda je dítě jako každé jiné – směje se, umí se prosadit, hraje si, poznává svět, vrací lásku všem, od koho jí dostává. Ale musí k tomu vynaložit spoustu sil na boj se svým hendikepem. V současné době navštěvuje speciální rehabilitační Centrum Hájek ve Šťáhlavicích. Tyto rehabilitace mu velice pomáhají, ale bohužel je neproplácí pojišťovna. Proto jsme se mu na cyklus zdejších terapií přispěli.

Nákladnost projektu: 91 000 Kč

Rádi byste projekty našeho fondu podpořili? Pak není nic jednoduššího než přispět libovolnou finanční částkou na účet č. 2113891822/2700. Děkujeme!