Pomáháme na Moravě – Martiniakovi

V červenci letošního roku jsme uspořádali sbírku s názvem Pomoc pro Moravu s cílem podpořit rodiny zasažené ničivým tornádem. To na konci června značně poškodilo oblast Hodonínska a napáchalo škody na majetku a co hůř, také na lidských životech. Sbírku jsme uzavřeli 31. 7. a s radostí můžeme konstatovat, že se nám celkem podařilo nashromáždit bezmála 285 000 Kč, což je úžasná částka – moc děkujeme všem, kteří přispěli. Následně jsme na základě průzkumu vybrali dvě rodiny, k nimž finanční podpora zamířila. Jednou z nich jsou Martiniakovi.

Rodinu Martiniakových tvoří čtyři členové – pan Peter s manželkou a dvě malé děti. Vzhledem k tomu, že se Peter pracovně pohybuje v oboru stavebnictví, rozhodl se splnit rodině velký sen a postavit nový rodinný dům svépomocí. Pouhých několik týdnů před dokončením ale všechny plány doslova smetlo tornádo. Důsledky si můžete prohlédnout ve fotogalerii níže.

Pan Peter nám prozradil, že po prvních dnech plných zoufalství mu dokázala znovu dodat naději pomoc dobrovolníků, kterým je velmi vděčný a díky nimž našel sílu pustit se opět do stavby. Věříme, že povzbuzením pro Martiniakovy bude také příspěvek naší nadace ve výši přes 140 000 Kč.

Rádi byste projekty našeho fondu podpořili? Pak není nic jednoduššího než přispět libovolnou finanční částkou na transparentní účet č. 2113891822/2700. Děkujeme!