Pomáháme na Moravě – Zacharovi

V červenci letošního roku jsme uspořádali sbírku s názvem Pomoc pro Moravu s cílem podpořit rodiny zasažené ničivým tornádem. To na konci června značně poškodilo oblast Hodonínska a napáchalo škody na majetku a co hůř, také na lidských životech. Sbírku jsme uzavřeli 31. 7. a s radostí můžeme konstatovat, že se nám celkem podařilo nashromáždit bezmála 285 000 Kč, což je úžasná částka – moc děkujeme všem, kteří přispěli. Následně jsme na základě průzkumu vybrali dvě rodiny, k nimž finanční podpora zamířila. O Martiniakových se můžete informovat v předchozím článku, nyní se zaměříme na Zacharovy.

Zkontaktovali jsme pana Františka, který se svou manželkou a třemi syny dosud žil ve velkém dvougeneračním domě v Mikulčicích. Jak sám uvádí, jsou rodinou velmi spjatou a přáli si být stále všichni pohromadě. Dům Zacharovi postupně opravovali, ale pouhý měsíc po kompletní výměně oken a dveří zasáhlo tornádo. Vítr spolu s vodou zničil střechu i s krovy, nová okna i nábytek. Zacharovým nezbývá nic jiného než se svépomocí pokusit zachránit, co se dá, a začít s rekonstrukcí domu znovu prakticky od nuly.

Doufáme, že náš příspěvek ve výši přes 140 000 Kč panu Františkovi a jeho nejbližším alespoň trochu uleví a pomůže.

Rádi byste projekty našeho fondu podpořili? Pak není nic jednoduššího než přispět libovolnou finanční částkou na transparentní účet č. 2113891822/2700. Děkujeme!