Pomohli jsme Dominikovi Hejskovi

Že není něco v pořádku, začala rodina Dominika Hejska pozorovat před jeho druhými narozeninami. Domík se nesmál, nekomunikoval s okolím, lidí si nevšímal.  První návštěva u psychologa bohužel potvrdila diagnózu, které se všichni obávali – autismus. Navíc byl chlapci zjištěn zánět střev, a tak musí držet dietu GAPS (aktuálně jí jen maso, zeleninu, ovoce a vejce, nemůže lepek, kasein a cukr). Trpí na průjmy a bolesti břicha a je třeba, aby bral potravinové doplňky.

Rodiče se ze všech sil snaží s Dominikem pracovat a podpořit jeho vývoj. Navštěvují s ním centrum ESDM (Early Start Development Method) v Praze a ergoterapii. Zároveň hledají cesty, jak s ním komunikovat. Dominik je zcela neverbální, nemluví, neukáže, negestikuluje, vyjadřuje se pouze pláčem, z něhož se často nedá poznat, co je špatně. V tomto ohledu by ale mohl pomoci iPad s aplikacemi pro alternativní komunikaci, který by mohl představovat cestu, jak se s chlapcem dorozumět.

Právě na iPad jsme Dominikovi přispěli a do budoucna přejeme celé rodině mnoho štěstí.

Nákladnost projektu: 25 000 Kč

Rádi byste projekty našeho fondu podpořili? Pak není nic jednoduššího než přispět libovolnou finanční částkou na účet č. 2113891822/2700. Děkujeme!