Pomoc pro Nikolku Tulačkovou

Nikolka Tulačková je téměř čtyřletá holčička, která měla komplikovaný vstup do života. Bezprostředně po narození měla velké problémy s dýcháním, fialověla a lékaři ji museli připojit na kyslík a provést řadu vyšetření. Vzhledem k plicní hypertenzi skončila tentýž den na novorozeneckém JIPu v Motole. Pro Nikolčiny rodiče pak přišel další šok – lékaři měli podezření na Downův syndrom. Ten se bohužel později potvrdil.

Nikolka musela být nakonec na JIPu celkem dva týdny, hlídaná přístroji a s dýchací maskou na obličeji. Výživu dostávala skrze nosní sondu přímo do žaludku. Až po deseti dnech od narození mohla být konečně se svou maminkou, se kterou se začala sbližovat. Jak Nikolčina maminka prozradila, bylo to opravdu náročné období plné slz, zklamání a strachu z toho, co všechno rodinu čeká. V hlavách obou rodičů se hodily ty nejhrůznější scénáře o budoucnosti.

Nikolka ale během svého růstu všechny překvapila. Vývoj je u ní sice pomalejší a složitější, ale holčička postupuje vpřed a bojuje ze všech sil. Veselá holčička přináší do celé rodiny spoustu radosti a štěstí. Od propuštění z nemocnice je Nikolka sledována na několika pracovištích, absolvuje hipoterapii, ergoterapii i logopedii. Hodně jí pomáhá i její mladší sestřička Sára.

Náš nadační fond malé princezně přispěl na hiporehabilitaci v centru Mirákl. Tulačkovi, moc držíme palce, ať máte i nadále nadějné vyhlídky a ať se Nikolce daří co nejlépe.

Nákladnost projektu: 23 000 Kč

Rádi byste projekty našeho fondu podpořili? Pak není nic jednoduššího než přispět libovolnou finanční částkou na účet č. 2113891822/2700. Děkujeme!