Railtale pro hospic Domov

Hudební skupina Railtale se skládá ze čtyř úžasných mladých slečen – Markéty Járové (kytara), Anežky Hnojské (klavír), Barbory Žitníkové (zpěv, cajon) a Adély Járové (příčná flétna). Kapela vznikla v srpnu 2017, má za sebou už více než desítku koncertů a před nedávnem se zapojila do projektu Dobro-druzi nadace Via, který je zaměřený na mladé filantropy, již prostřednictvím různých benefičních akcí získávají finance na dobrou věc.

Holky se rozhodly podpořit organizaci Domov – plzeňská hospicová péče, z. ú. Tato nezisková organizace se stará o těžce nemocné přímo v jejich domovech. Služby zahrnují péči zdravotních sester, nepřetržitou telefonickou pohotovost, zapůjčení zdravotních pomůcek i přístrojů a v neposlední řadě terénní odlehčovací službu, jež je určena těm, kteří pečují o své dlouhodobě nemocné blízké. Jelikož domácí hospicová péče není zatím plošně hrazena ze zdravotního pojištění, finance je třeba získávat od různých dárců. A s tím momentálně pomáhá Railtale, a to sérií adventních benefičních koncertů.

Aktivita mladých dívek a jejich zájem o podporu takovéto organizace nás nadchly, tudíž jsme se rozhodli projekt podpořit. Skupina vystoupila 8. 12. 2018 v kostele sv. Jana Nepomuckého v Nepomuku a právě na této akci jí byl za naši nadaci předán dárkový šek v hodnotě 20 000 Kč. Holky, děkujeme za to, že pomáháte, a přejeme vám hodně štěstí při dalším působení!

 

Rádi byste projekty našeho fondu podpořili? Pak není nic jednoduššího než přispět libovolnou finanční částkou na transparentní účet č. 2113891822/2700. Děkujeme!