Sportovní vybavení pro Václava Augustu

Pomáháme nejen lidem se zdravotním postižením, ale rádi podpoříme i různé sportovní aktivity – a s vozíčkářem Václavem Augustou se nám povedlo tyto dvě oblasti krásně spojit. Václav se už několik let věnuje sportu s názvem boccia, který je podobný známé hře pétanque.

Původně byla boccia zamýšlena jako hra pro osoby postižené dětskou obrnou, v dnešní době ji ale provozují sportovci s různými poruchami hybnosti. V roce 1984 se boccia dokonce stala paralympijským sportem. Hraje se s dobře uchopitelnými koženými míčky červené a modré barvy. Nejdůležitějším je pak bílý míček, „jack“, jehož vhozením do pole se zahajuje klání. Hráči se poté snaží dostávat červené a modré míčky k bílému – a vyhrává přirozeně ten, jehož míčky jsou u „jacka“ nejblíže. Hráči mohou v případě potřeby používat různé pomůcky na usnadnění odhozu. Nejdůležitější z nich je odhozová rampa.

Václav se propracoval do 1. ligy a mezi jednotlivci se není pohybuje na 5.-6. místě. Navíc hraje i párovou soutěž za TJ HALMU Plzeň, v níž se může pochlubit například 3. místem z mistrovství České republiky. My jsme Václavovi přispěli na nové sportovní vybavení, a to částkou 75 000 Kč.

Vašku, přejeme ti hodně zdaru a spoustu dalších krásných sportovních výsledků!

Rádi byste projekty našeho fondu podpořili? Pak není nic jednoduššího než přispět libovolnou finanční částkou na transparentní účet č. 2113891822/2700. Děkujeme!