Pomoc pro Taťánku Kubíkovou

Tánička Kubíková, která nedávno oslavila první narozeniny, měla opravdu náročný vstup do života. Kvůli padání srdečních ozev při porodu přišla na svět akutním císařským řezem. Ten byl bohužel proveden příliš pozdě, Taťána byla přidušena a musela být resuscitována. Následně byla převezena na JIRP do Fakultní nemocnice Plzeň, kde začal boj o její zdraví. Na neonatologii lékaři po sérii vyšetření zjistili, že má mikrocefalii, centrální svalovou hypotonii a genetickou vadu na 17. chromozomu, přesněji duplikaci dlouhých ramének na daném chromozomu. Vhledem k tomu, že tato vada je dost vzácná, nikdo neví, jak na tom holčička v budoucnu bude, a to jak pohybově, tak mentálně. Kvůli svalové hypotonii spojené s genetickou vadou trpí od narození poruchou příjmu potravy, a proto jí byl v šesti měsících zaveden PEG do žaludku. Taťánčini rodiče, Monika a Václav, nicméně neztrácejí naději, věří, že se vše v dobré obrátí, jejich dcerka poctivým cvičením zvládne problémy s pohybem i stravou a mentálně bude nakonec v pořádku.

Rodinu Kubíkových nyní čekají náročné rehabilitace a také pobyt na rakouské klinice NoTube, specializující se na rozjídání dětí závislých na sondě. Léčbu, kterou Tánička potřebuje a která bohužel není v České republice dostupná, neproplácí pojišťovna. Proto jsme se rozhodli na pobyt i na rehabilitační pomůcky přispět a darovali jsme částku 100 000 Kč. Statečné rodince přejeme hodně štěstí a držíme všechny palce, které máme!

Pomoci můžete i vy, a to zasláním příspěvku na transparentní účet 2200839555/2010. Více podrobností naleznete ZDE.

 

Rádi byste projekty našeho fondu podpořili? Pak není nic jednoduššího než přispět libovolnou finanční částkou na transparentní účet č. 2113891822/2700. Děkujeme!