Příspěvek pro Beátku Hanzlíkovou

Naše nadace v současné době pomáhá další malé princezně, která neprožívá zrovna bezstarostné dětství. Pětileté Beátce po narození diagnostikovali srdeční vadu a nízký počet krevních destiček. Absolvovala sérii vyšetření, při nichž byla odhalena genetická vada, Jacobsenův syndrom, která způsobuje opožděný psychomotorický vývoj a špatnou funkci jemné motoriky. K tomu všemu musela ještě bojovat s epileptickými záchvaty, jež naštěstí vymizely po nasazení léčby.

Holčička začala dojíždět do Centra Hájek ve Šťáhlavech, kde několikrát týdně cvičila a rehabilitovala. Už dva roky absolvuje terapii TheraSuit, která jí velmi prospívá a díky níž dokázala například udělat první krůčky. Její pohyb se díky cvičení pomalu zlepšuje, chůze je stabilnější a svalstvo silnější. Kromě těchto terapií dochází Beátka pravidelně na ergoterapii, hipoterapii a také FeldenKraisovu metodu, jež dobře působí na její psychiku. Navštěvuje speciální mateřskou školku, která též podporuje její rozvoj. V současné době ale ještě není schopná komunikace a potřebuje neustálou péči v oblasti sebeobsluhy.

TheraSuit terapie, které Beátka absolvuje několikrát ročně, jsou finančně velmi nákladné – jedna čtrnáctidenní procedura vyjde na 54 000 Kč. Prostřednictvím nadačního fondu holčičku finančně podpoříme a na terapie přispějeme.

Chtěli bychom poděkovat účastníkům golfového turnaje KLAUS Timber Texas Golf Cup 2020, v rámci kterého se vybralo celkem 328 900,-. Díky tomuto příspěvku můžeme pomoci nejen Beátce, ale také v rámci dalších projektů.

Rádi byste také pomohli? Pak můžete zaslat libovolný příspěvek na transparentní účet č. 2113891822/2700. Mockrát děkujeme!