Podpořili jsme Václava Boušeho

Pan Václav Bouše, rodák ze západočeských Kladrubec a nyní občan Dvorce u Nepomuka, oslavil letos dvaasedmdesáté narozeniny. Už téměř 30 let je v plném invalidním důchodu, upoutaný na invalidní vozík, a to kvůli částečné amputaci nohou. I po takovém zákroku se mohl věnovat alespoň svému velkému koníčku – rybaření. V listopadu roku 2019 mu ale byla amputována levá noha až pod kolenem, což pro něj znamená mnohem větší omezení než dřív.

Václav žije v prvním podlaží domu a v současné době je pro něj zcela nemožné zdolat 37 schodů vedoucích k jeho bytu. Život by mu velmi usnadnila venkovní plošina, která by jej dopravovala z prostoru před domem na balkon, odkud by se pak dostal dovnitř bytu. Plošina typu VPM 250-1 disponuje ohrazením a brankou pro bezpečný transport a přepravovaná osoba ji ovládá jednoduše a pohodlně pomocí tlačítek. Výstavba takového zařízení stojí zhruba 440 000 Kč. Sociální odbor žádost o spolufinancování projektu zamítl, a proto jsme se rozhodli, že pana Václava podpoříme prostřednictvím naší nadace.

Chtěli bychom poděkovat účastníkům golfového turnaje KLAUS Timber Texas Golf Cup 2020, v rámci kterého se vybralo celkem 328 900,-. Díky tomuto příspěvku můžeme pomoci nejen panu Václavovi, ale také v rámci dalších projektů.

Rádi byste také pomohli? Pak můžete zaslat libovolný příspěvek na transparentní účet č. 2113891822/2700. Mockrát děkujeme!