Vít Roušal

Vít Roušal, do té doby naprosto zdravý muž, manžel a otec tří dcer, utrpěl na podzim roku 2021 těžkou mozkovou mrtvici s krvácením do mozkového kmene. Lékaři nad ním zlomili hůl, predikovali jeho smrt. Když se probral z kómatu, jejich další prognózou bylo, že Vít sice pravděpodobně přežije, ale už navždy bude závislý na přístrojích, neschopen sám dýchat nebo polykat.

Vít ale odmítl svůj boj vzdát. Začal sám dýchat, později dokázal říct alespoň pár slov a nakonec zvládl trochu hýbat pravou částí těla. V létě roku 2022 si ho rodina mohla odvézt z nemocnice domů. Manželka se Vítovi věnuje 24 hodin denně a intenzivně s ním cvičí. S rozcvičením pomohl cyklus rehabilitací na pražské klinice Axon – zde jsme pomohli jednu z terapií zafinancovat.

Dále jsme Roušalovým pomohli s pořízením interiérového elektrického mikroskútru MEYRA, který usnadní pohyb pana Roušala v domácnosti.

Nákladnost projektu (terapie): 38 000 Kč

Nákladnost projektu (mikroskútr): 48 900 Kč

Rádi byste projekty našeho fondu podpořili? Pak není nic jednoduššího než přispět libovolnou finanční částkou na transparentní účet č. 2113891822/2700. Děkujeme!