Navštívili jsme paní Trantinovou

Radku Trantinovou a její dva věrné psí kamarády jsme navštívili na konci října v Nekvasovech. Po vřelém přivítání nám odvyprávěla svůj příběh.

Paní Trantinové, dnes pětapadesátileté, byla v pouhých 29 letech diagnostikovaná roztroušená skleróza. Zdědila ji bohužel po své mamince. Kvůli nemoci skončila v plném invalidním důchodu, ale dlouhou dobu byla schopná aktivně fungovat. Postup sklerózy zpomalovala bioléčba, v jejímž programu byla paní Radka zařazená. Pak ale zasáhla další zákeřná diagnóza – rakovina prsu. V důsledku toho, že paní Radka absolvovala onkologickou léčbu, byla z programu bioléčby bohužel vyloučena a nyní jí není podávaná žádná medikace. Její stav se tím pádem pochopitelně rychle zhoršil.

Před pěti lety se rozhodla opustit rodnou Plzeň a byt na sídlišti a přestěhovala se do obce Nekvasovy do domku se zahradou. Dnes žije sama a snaží se být v rámci možností soběstačná, ačkoliv jí omezená pohyblivost i problémy se zrakem všechno značně komplikují. Paní Radce jsme zakoupili elektrický invalidní skútr AFIKIM, který jí usnadní pohyb po zahradě nebo přesuny v rámci obce.

Radko, obdivujeme elán, kterým stále oplýváte, myslíme na vás a přejeme do budoucna mnoho sil. Ať je těch dobrých dní co nejvíce!

Rádi byste projekty našeho fondu podpořili? Pak není nic jednoduššího než přispět libovolnou finanční částkou na transparentní účet č. 2113891822/2700. Děkujeme!

<class=“gallery-circles“>
<class=“gallery-circles__item“>

>